Mineraller

Bu kategoride ürün bulunamadı.

Mineraller vücudumuz için önemlidir. Mineraller metabolizmamız için gerekli ve yararlıdır.Genel olarak vücudumuzun %3 ile %6 sı minerallerden oluşmaktadır. Vücudumuzda 30 kadar mineral bulunmaktadır. Diş yapısı kemik yapısı kas yapısı sinir yapısı ve oksijenin taşınması ve tedavisinde minerallerin önemli görevleri bulunmaktadır.En çok bilinen ve kullanılan mineraller ve etkileri şöyledir.

  1. Magnezyum-Yağların yakılmasına ve enerji üretimine yardımcı olur.-Depresyonla mücadeleye yardım eder.-Daha sağlıklı bir kardiyovasküler sistem sağlar ve kalp krizini önlemeye    yardımcı olur.-Dişleri sağlıklı tutar.-Kalsiyumla birleşerek doğal bir sakinleştirici olarak çalışır.-Adet öncesi sendromları azaltır.
  2. Manganez-Bitkinliğin giderilmesine yardımcı olur.-Kas reflekslerine yardım eder.-Osteoporozun engellenmesine yardımcı olur.-Belleği geliştirir.-Sinirsel hassaslığı azaltır.
  3. Kalsiyum-Kemikleri ve dişleri korur, kemik kaybı ve kırılması riskini azaltır.-Bağırsak kanseri riskinin azaltılmasına yardımcı olur.-Uykusuzluğa iyi gelir.-Sinir sistemine yardımcı olur.
  4. Demir-Büyümeye yardım eder.-Hastalıklara karşı direnci arttırır.-Bitkinliği engeller.-Demir yetersizliğine bağlı anemiyi tedavi eder ve önler.
  5. Potasyum-Beyne oksijen göndererek zihinsel faaliyetlerimize yardım eder.-Vücut atıklarının çıkartılmasında yardımcı olur.-Kan basıncını azaltmaya yardımcıdır.-Alerji tedavisinde faydası vardır.
  6. Selenyum-Çeşitli kanserlere karşı korur.-Kalp hastalığı ve felç riskini azaltmaya yardım eder.-Genç elastik dokuların korunmasına yardımcıdır.-Sıcak basması ve menopoz sıkıntılarını yatıştırır.-Kepeğin tedavisine ve önlenmesine yardımcı olur.-Sperm sayısını ve erkekteki verimliliği arttırır.
  7. Çinko-Dahili ve harici yaraların iyileşme süresini hızlandırır.-Tırnaklar üzerindeki beyaz noktaları yok eder.-Prostat sorunlarının önlenmesine yardımcı olur.-Büyüme ve zihinsel uyanıklığı destekler.-Zihinsel rahatsızlıkların tedavisine yardım eder.-Soğuk algınlığının uzunluğunu ve şiddetini azaltmaya yardımcıdır.

 

Mineraller ile ilgili daha detaylı bilgi için online olarak müşteri hizmetlerimize danışabilirsiniz.