EMZİREN ANNELER İÇİN OMEGA 3 BALIK YAĞININ ÖNEMİ

zade-vital-emziren-anneler-icin-omega-3-balik-yagi-900-mg-30-kapsul-13514a-800x800

Emzirme döneminde, balık yağlarında bulunan Omega 3 yağ asitlerinin gerek anne, gerekse bebeklerin sağlığındaki faydaları yapılan bir çok çalışmada gösterilmiştir. Geniş katılımlı çalışmalarda yeni doğan bebek sağlığı için özellikle DHA, beyin ve diğer dokularda depolanarak yeni doğan bebek sağlığını etkileyebilmektedir. Anne sütünün en önemli bileşimlerinden olan DHA Omega 3 yağ asidinin, dışarıdan takviye ile alınması sonucu anne sütündeki DHA miktarı artabilmektedir. Emzirme döneminde alınan Omega 3 yağ asitleri bebeğin vücut gelişimi, ağırlığı gibi büyüme fonksiyonlarına etkili olabilmektedir. DHA’nın bebeğin görme, bilişsel ve sinirsel fonksiyonlarına olumlu katkısı olabileceği çalışmalarda belirtilmektedir. Emzirme döneminde omega 3 yağ asitleri tüketiminin bebeğin el-göz koordinasyonu gibi bilişsel fonksiyonlarını arttırabileceği düşünülmektedir. Omega 3 yağ asitlerinin, bebeklerde bağışıklığın güçlendirilmesine de katkı sağlayabileceği birçok uluslararası raporda kendine yer bulmuştur. Ayrıca emzirme döneminde Omega 3 yağ asidi, enerji ihtiyacını karşılayabilmesi açısından da tavsiye edilmektedir. Omega 3 yağ asitleri bebeklerde alerjik hastalıkların ve besin alerjisinin görülme sıklığını da azaltabilmektedir. Bunların yanında emzirme döneminde dışarıdan DHA alımının annede doğum sonrası oluşabilecek depresyon riskini azaltabileceği de çalışmalarda belirtilmiştir.

Gebelik döneminde annenin beslenme alışkanlıkları, tükettiği besinlerin çeşitliliği bebek sağlığını etkilemektedir. Bu dönemde alınan omega 3’ün anne ve bebek sağlığını olumlu yönde etkilediği bildirilmektedir. Yapılan çalışmalarda gebelik süresince düzenli olarak omega 3 kullanmanın gebelik süresini uzattığı gözlenmiştir. Ayrıca omega 3 kullanımına bağlı olarak bebek ağırlığının arttığı da saptanmıştır.

ZADE VİTAL PREMİUM OMEGA 3 PORTAKAL AROMALI BALIK YAĞI ŞURUBU

10mmm-800x800

Çocukların sağlıklı büyümelerinin yanı sıra Omega 3 balık yağı takviyesinin astım gibi solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının düşürülmesinde, obez çocuklarda insülin direncinin önlenmesinde, kilo kontrolünün sağlanmasında dikkat eksikliği ve hiperaktivite sendromunda ve bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde yardımcı olarak kullanılabileceği beriltilmektedir. Zade Vital Premium Omega 3 Balık Yağı şurubu çocukların keyifle içmesi için doğal portakal aroması ile hazırlanmıştır. Portakal aromasının lezzetli limon ve vanilya aromaları ile daha da arttırılmıştır.

Konu minik kahramanlarımızın sağlıklı beyin ve zeka gelişimi olunca, Omega 3 balık yağı takviyesi bilim insanlarının ortak tavsiyesidir. Çocuklar için geliştirilen balık yağı şurubunun bir tatlı kaşığı (5 ml) 250mg DHA/ 50mg EPA yağ asitleri ve E vitamini içeriyor.  Zade Vital® Premium Omega 3 Balık Yağı Şurupları, çocuklar için en ideal Omega 3 desteği olarak geliştirildi.

 

SARI KANTARON YAĞI

sari-kantaron

Sarı kantaron yağı ülkemizde ve yurtdışında uzun yıllardır oldukça geniş tıbbi kullanım alanları bulunan bir yağdır. Hakkında yapılmış çok sayıda bilimsel çalışma bulunmaktadır. Sarı kantaron yağı Avrupa İlaç Ajansı monograflarında kendine yer bulmuş yanık gibi derinde oluşan inflamasyonda ve haricen yara iyileştirici olarak tedaviye destek amaçlı olarak haricen kullanılabilmektedir. Fibrozit, nörodermatit ekzema rahatsızlıklarında da tedaviye destek amaçlı haricen kullanılabilir. Çalışmalarda subakut atopik dermatit rahatsızlığında haricen kullanılabilmektedir. Dünya sağlık örgütü monograflarında yatak yarası olarak bilinen dekubitus ülseri ve diğer ülserlerinde haricen tedaviye destek amaçlı kullanılabileceği belirtilmiştir. Ayrıca romatoid artrit, miyalji ve nevraljide haricen destek amaçlı kullanımları mevcuttur. Derideki viral enfeksiyonlarda da tedaviye yardımcı olmak amacıyla yine haricen kullanılabilmektedir.

Cilt için kantaron yağı kullanımını en çok cilt lekelerini, ciltteki kızarıklıkları ve siyah noktaları gidermek için tercih ediliyor. Güneşe çıkılmayacağı zamanlarda, örneğin akşam saatlerinde veya gece yatmadan önce cildine birkaç damlalık kantaron yağı sürerek, ciltteki leke ve izlerinden büyük oranda kurtulduğuna işaret eden pek çok kişi var. Sivilcelenme veya ciltte pullanma gibi şikayetlere neden olduğuna rastlandığından dolayı, kantaron yağının çok ince bir tabaka şeklinde, bir pamuğa sadece birkaç damla damlatılarak yüze uygulanması yeterlidir. Her tip cilt için kullanılabilir ama sorunlu ciltlerde önce azar azar uygulayarak, cildin nasıl tepki verdiğini ölçmekte fayda var.

sari-kantaron

Zade vital sarı kantaron yağının önerilen kullanım şekli:

Günde 2 kez haricen ince bir tabaka halinde lezyon bölgesine sürülebilir.

ISIRGAN TOHUMU YAĞI

ıııııııııııııııııı

Isırgan tohumu yağı, zor elde edilen ama tıbbi açıdan çok yararlı bir yağdır. Avrupa’da ‘’gençlik yağı’’ olarak bilinmektedir. İçeriğindeki Aha cildin mezoderm tabakasında yer alan epitel hücrelerin oksidasyonunu engeller ve hücreleri rejenere eder, bağ dokusunu güçlendirir. Özellikle sebore, kepek gibi saçlı cilt sorunlarına karşı kullanılabilir. Isırgan tohumu yağı harici olarak da saç köklerini beslemeye yardımcı olabilir. Dahili kullanımda ise bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Adet düzenleyicidir.

Kadınlardaki miyomların tedavi edilmesini sağlar.

Böbreklerde oluşan kumun daha hızlı bir şekilde dökülmesini sağlar.

Yaşlılık sorunlarını ve yaşlılıkta enerji eksikliğinin giderir.

Vücuttaki bakteri ve virüslere karşı bağışıklık sistemini güçlendirir.

Çıbanlara çok faydalıdır.

Balgamı azaltır.

 

Önerilen kullanım şekli:

 

Besin desteği olarak günde bir iki tatlı kaşığı

 

Çocuklar için besin desteği olarak günde 1-2 kapsül

 

Yetişkinler için besin desteği olarak günde 2-4 kapsül olarak kullanılması uygun görülmüştür.

rrrrrrrrrrrrrrrr

Isırgan tohumu yağı aynı zamanda iyi bir zayıflama yöntemidir. Günde 2 defa 1 fincan suyun içerisine 5 damla damlatarak ya da salatalarınıza ekleyerek tüketebilirsiniz.

Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için uygulayabileceğiniz doğal yöntemlerden birkaç tanesi:

Saçlarınız imal etmeyin koşuşturmalı yaşam temponuzda saçlarınızda çok etkilenir. Dahili olarak alacağınız antioksidanlar ile hem vücudunuza hem de canlı sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Çevresel ve besinsel faktörlerden dolayı bir zaman sonra saç diplerinde oluşan kuruluğu gidermek için vücudunuzu besleyecek olan doymamış yağ asitleri ve vitaminlerden yararlanın. Böylece saç hücreleriniz yenilenecek ve saçlarınızın canlılığını göreceksiniz. Bazı besin desteklerinin saç sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Ancak bu besin desteklerinin %100 doğal olduğundan emin olun.

NAR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

narrrrrrrr

Nar çekirdeği yağında, nar çekirdeğine özel punisik asit omega 5 bulunmaktadır. Güçlü antioksidan özelliklere sahip olan punisik asit, son yıllarda en çok ilgi çeken besin maddelerinden biridir. Punisik asidin bağışıklık sistemini uyararak vücut direncini artırmaya yardımcı olduğu bilinmektedir. Güçlü antioksidan etkiye sahip nar çekirdeği yağı kalp sağlığını korumaya yardımcı olurken, haricen emilimi hızlı olması nedeniyle de özellikle kadınlar tarafından cildi yenileme ve canlandırma amacıyla da tercih edilmektedir. Nar çekirdeği yağı antiaging yani (yaşlanma etkilerini geciktirici) ve Antiinflamatuar özellikleri ile cilt sağlığına destek olur.

Nar çekirdeği yağındaki antioksidanlar cildi serbest radikallerin zararlarına karşı korur ve cildin doğal yağının üretimini dengeler. Ayrıca vücuttaki hormonal dengesizlikleri önlemeye yardımcı oluşu ile akne tedavisinde ve ya aknenin önlenmesinde de etkilidir. Bu besleyici yağın nemlendirici etkisi cildi canlandırır, gençleştirir, yumuşak ve pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

Nar çekirdeği yağı kapsülünün kullanım şekli:

Çocuklar için besin desteği olarak günde 1-2 kapsül,

Yetişkinler için besin desteği olarak günde 2-4 kapsül  olarak kullanılması önerilmektedir.

rrrrrrrrrrrr

Nar çekirdeği yağının önerilen kullanım şekli:

Besin desteği olarak günde 1-2 tatlı kaşığı olarak kullanılması önerilmektedir.

dddddddddddddddddd

Gençken sağlıklı hissetmek kolay peki şu anki zindeliğinizi her yaşta korumak istemez miydiniz? İşte size birkaç öneri:

Sebze ve meyvelerin hem vitamin mineral deposudur hem de yaşam gücümüzü yükseltecek diğer değerli fitobesinler içerirler. Günde 3-4 porsiyon sebze meyve tüketmeye özen gösterin. Oksijen en önemli yaşam kaynağımızdır ama doğru nefes almayı biliyor muyuz? Çoğumuz yetersiz nefes alıyoruz ve akciğerlerimizin ancak üçte birini dolduruyoruz. Ara ara derin nefes alın ve akciğerlerimizin tam olduğunu hissedin.

Balık Yağı (Omega 3) Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Balık yağı günümüzde 7 den 70 e kullanılmakta olan besin takviyesi olarak yıllardır kullanmakta olduğumuz ürünlerin başında gelmektedir.

Sıklıkla kullandığımız balık yağı sıvı ve kapsül formları kullanılmaktadır.Peki bu kadar sık kullandığımız ürünleri neye göre satın almaktayız ?

Bu yazımızda balık yağı alırken nelere ve nasıl dikkat etmemiz gerektiğini ve içeriklerinin öneminden bahsedeceğiz.

OMEGA-3

Balık yağı satın alırken dikkat etmemiz gereken bazı faktörleri söyle sıralayabiliriz.

 1. Tarım Bakanlığı Veya Tarım Bakanlığı Onayı
 2. Üretilen Balık Yağının Hangi Balıktan Ve Ne Şartlarda Üretildiği
 3. Balık Yağının Elde Edildiği Balıklar Doğal Ortam damı Yetiştirildiği
 4. Hangi Balık Yağı Sağlıklı Olduğu
 5. Balık Yağının Soğuk Pres Yöntemi İle Elde Edilmiş Olması

Bu 5 faktörün yanı sıra devamlı olarak aklımızda kalması ve her türlü bitkisel besin takviyesi olurken dikkat etmemiz gereken 5 şartımızı da atlamamalıyız.

Bunlar SAFLIK,TAZELİK,GÜÇLÜ İÇERİK,İÇERİK KALİTESİ,BİYOYARARLANIM bunları bütün besin ve gıda takviyesi ürünlerinden dikkat etmemiz gerekli ve unutulmaması gereklidir.

SİZLERE SAYMIŞ OLDUĞUM BÜTÜN FAKTÖRLERE UYGUN KALİTELİ VE UYGUN FİYATLI ÜRÜNLERİ https://www.farmakasa.com/zade-vital

SİTEMİZ ÜZERİNDEN SATIN ALABİLİRSİNİZ.

Omega-3-fish-oil-products-and-responding-to-a-flawed-research-study

 

Omega 3 Balık Yağının Çocuklardaki Önemi

Genellikle aileler çocukları için balık yağının önemini tam olarak bilmedikleri için genellikle kullanımı konusun dada bilgi sahibi değildirler.
Bu konu gün geçtikçe ve çocukların tüketmiş olduğu gıdalardaki vitamin mineral eksikleri ile daha fazla gün yüzüne çıkmaktadır.

Öncelikle çocuklarda ve bebeklerde balık yağının düzenli olarak kullanıldığındaki gösterdiği faydaları (etkilerini) şu şekilde sıralayalım.

 

 1. Beyin gelişiminin tam manasıyla olumlu yönde etkiler.
 2. Zeka gelişiminin önemli bir besinidir.
 3. Zeka geriliği riskini ortadan kaldırmaktadır.
 4. Küçük yaşlardan itibaren başlayan depresyon psikolojik durumların önüne geçer
 5. İleriki yaşlarda dikkat eksikliği unutkanlık gibi sorunlardan etkilenmemesi için gereklidir.
 6. Hiperaktivite (hareketli çocuk) beyin fonksiyonları olumlu yönde etkileyen balık yağı çocuklarda sıklıkla görünen hiper-aktif tedavisinin başlıca yardımcısıdır.
 7. İleriki yaşlarda Alzeymer (unutkanlık) problemlerinin önlenmesi için gereklidir.
 8. Günümüzün hastalığı olan gözdeki görme bozukluğu yediden yetmişe göz sağlığının başlıca koruyucusudur.
 9. Çocukluk felci yani eklemlerdeki bozulmalar ve sıvı kayıplarının önüne geçerek çocuk felci konusunda da balık yağı sıklıkla kullanılmaktadır.
 10. Astım genellikle bebeklik ve çocukluk dönemlerinde de çoklukla görünen bir nefes rahatsızlığıdır ve kesin olarak balık yağı astım ve bronşit tedevilerinde ilaçları ile birlikle rahatsızlık bitinceye dek kullanılabilir ve bu hastalığın tedavisi olarak da omega 3 yani balık yağı kapsül ve şurup formları kulanılmaktadır.

1005191_620x413

Yazmış olduğumuz omega 3 balık yağının sadece 10 adet faydasıdır.Ancak balık yağının içerisinde bulunan A, B1, B2, B3, C, D, vitaminlari genellikle bulunmaktadır.

Kapsül formlarında ise bu içeriklere ilaven E vitamini de bulunmaktadır.

 

egzama-tedavisi-icin-balik-yagi-nasil-kullanilir_646x340

Balık yağı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir.Balık yağı içeriğinde bulunan EPA DHA oranlarının yanı sıra SAFLIK, TAZELİK, GÜÇ, İÇERİK, BİYOYARARLANIM oranlarına dikkat etmeliyiz.

Saymış olduğumuz 5 ana maddeden oluşan balık yağı alırken dikkat etmemiz gereken unsurların daha detaylı açıklamasına diğer yazılarımızın içerisinden ulaşabilirsiniz.

%YÜZ ORİJİNAL  DOĞAL VE ZENGİN ÇEŞİTLİ BALIK YAĞI  LİKİT VE KAPSÜL FORMLARINI www.farmakasa.com ADRESİNDEN SATIN ALABİLİR AKLINIZA TAKILAN SORULARIN KESİN CEVABINI ALABİLİRSİNİZ.

FINDIK YAĞI

Fındık yağı esansiyel yağ asitlerini içermektedir. Ayrıca fındık yağının yapısında e vitamini de bulunmaktadır. İyi bir antioksidandır. Tüm cilt tipleri için ideal bir besleyici olduğu bilinmektedir. Cilt tarafından hızla emilir, cildin yumuşatılması ve nemlendirilmesine yardımcı olur. Yağlı ciltlerde cildin bozulan yağ dengesini düzeltmeye destek olduğundan aknelerin önlenmesine yardımcı olabilir. Haricen çok iyi bir taşıyıcı yağ olarak aromaterapi uygulamalarında da kullanılabilir. Ayrıca bazı çalışmalarda fındık yağının kolesterolü düşürmede, kalp ve damar sağlığının korunmasında yardımcı olduğu gösterilmiştir.

fındık

Besin enerjisi : 7,2 kcal / 29,6 Kj

Protein : 0 g

Tekli Doymamış Yağ : 0,65 g

Çoklu Doymamış Yağ : 0,09 g

Doymuş Yağ : 0,06 mg

Kolesterol : 0 mg

Trans Yağ Asidi : <1 g

Karbonhidrat : 0 g

Lif : 0 g

Sodyum : 0 mg

fındık 2

Besin desteği olarak günde 1-2 tatlı kaşığı olarak kullanılmaktadır.

fındık 3

ÖNERİLEN KULLANIM ŞEKLİ

​Çocuklar için: Besin desteği olarak günde 1-2 kapsül.

Yetişkinler için: Besin desteği olarak günde 2-4 kapsül.

1 kapsülün enerji değeri yaklaşık 7 kcal’dir.

Bir kutuda 60 kapsül bulunmaktadır.

 

 

Daha sağlıklı bir cilde sahip olmak artık çok zor değil. Sağlıklı bir cilt, daha sağlıklı ve genç görünmenizi sağlarken, kendinize olan güveninizi de artırır. Doğal antioksidanlar ve fenolik bileşikler ile serbest radikal hasarından korunur, ve daha sağlıklı bir cilde sahip olursunuz. Fonksiyonel gıdalarda bulunan doğal fitobesinler ile cildinizi besleyin ve antioksidan özelliği sahip sebze ve meyveleri daha çok tüketin. Bazı besin desteklerinin cilt sağlığı üzerinde olumlu etkileri olabilir. Ancak bu besin desteklerinin %100 doğal olduğundan emin olun.

http://www.farmakasa.com

https://www.farmakasa.com/zade-vital

İNCİR ÇEKİRDEĞİ YAĞI

incir reçeli

İncir çekirdeği yağı, yapısında başta bitkisel Omega 3 olan ALA (alfa linolenik asit) e vitamin olmak üzere birçok esansiyel ve etkili bileşik bulundurmaktadır. Geleneksel olarak uzun yıllardır güvenle kullanılan bir kaynaktır. Güçlü antioksidan etkileri ile nöroprotektif ajan olarak tedaviye yadımcı olması amacıyla kullanılabilir. Göz sağlığına destek olmak amacıyla da kullanılabilir. Ayrıca çeşitli nörotransmitterleri modüle ederek insomnia (uykusuzluk) anksiyete (endişe, kaygı hali) gibi merkezi sinir sistemi rahatsızlıklarında da tedaviye yardımcı olabilmektedir. Ekspektoran etkisiyle geleneksel olarak solunum yolları rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olmak amacıyla kullanılabilmektedir. Kolesterol metobolizması üzerinde olumlu faydaları olduğundan kalp sağlığının korunmasında veya tedaviye yardımcı olarak kullanımları çalışmalarda gösterilmiştir. Hazımsızlık ve iştah kaybında da destekleyici kullanımları mevcuttur. Yapısında bulunan bileşiklerin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı etkisi çalışmalarla belirlenmiştir. Ayrıca incir çekirdeği yağı laksatif olarak konstipasyon tedavisine yardımcı olarak kullanılabilmektedir. Bunların yanı sıra özellikle oral bakterilere karşı antibakteriyel ajan olarak tedaviye destek olmak amacıyla kullanılabilmektedir. Antifungal etkisinin olduğuna dair çalışmalar da mevcuttur. Hepatoprotektif etkisiyle karaciğer sağlığının korunmasına yardımcı olabilmektedir. Haricen çıban tedavisine destek olmak amacıyla kullanımları da mevcuttur.

Besin Değerleri:

Besin enerjisi : 3,5 kcal / 14,6 Kj

Protein : 0 g

Tekli Doymamış Yağ : 0,07 g

Çoklu Doymamış Yağ : 0,28 g

Doymuş Yağ : 0,042 mg

Kolesterol : 0 mg

Trans Yağ Asidi : <1 g

Karbonhidrat : 0 g

Lif : 0 g

Sodyum : 0mg

 

Kullanım Şekli: ​Besin desteği olarak günde 1-2 tatlı kaşığı. Haricen gerek görülen yere ince bir tabaka halinde sürülebilir.

 

Göz sağlığınızı koruyarak kaliteli bir yaşam sürdürmemiz için birkaç pratik tavsiyemizi aşağıda bulabilirsiniz. Bilgisayar, televizyon, telefon gibi elektronik cihazları uzun süre kullanmamaya gayret edin. Bu cihazlara odaklanırken gözünüzü belli zaman aralıklarında dinlendirmeye ve sık sık kırpmaya özen gösterin. Ayrıca uykunuzun süresi ve kalitesi de gözünüzün dinlenmesi açısından önemlidir. Güneş ışınlarına uzun süre maruz kalmak gözünüzde bazı hassasiyetler oluşturabilir. Bu nedenle özellikle yaz aylarında güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamaya özen gösterin. Ayrıca çalışma ortamınızda ve odanızda uygun ışık seçimi yapmak da göz sağlığınız için önemlidir. Bazı besin destekleri göz sağlığımız için olumlu katkılar sağlamaktadır. Ancak bu besin desteklerinin %100 doğal olduğundan emin olunuz.

https://www.farmakasa.com/zade-vital

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

hindistan

Araştırmalarda Hindistan cevizi yağının deri hidrasyonunda anlamlı bir iyileşmeye destek olduğu ve nemlendirici olarak kullanıldığında etkili ve güvenilir olabileceği belirtilmektedir. Yapısında bulunan laurik asidin saç proteinlerine karşı yüksek bir afinitesi vardır ve düşük molekül ağırlığı sayesinde saç gövdesine kadar penetre olabilir. Böylece yıpranmış saç uçlarına bakım yaparak yumuşak ve parlak bir görünüm kazanılmasına yardımcı olur. Bu özelliklerinden dolayı saçlarda koruyucu ve dökülmeyi önleyici olarak destek amaçlı kullanılabilir. Ayrıca hoş bir kokuya sahip olduğu için doğal bir kozmetik ürün olarak da tercih edebilmektedir.

23232323232323

Beslenme Değerleri:

​Besin enerjisi : 9 kcal / 37 Kj

Protein : 0 g

Tekli Doymamış Yağ : 0,06 g

Çoklu Doymamış Yağ : 0,02 g

Doymuş Yağ : 0,90 mg

Kolesterol : 0 mg

Trans Yağ Asidi : <1 g

Karbonhidrat : 0 g

Lif : 0 g

Sodyum : 0 mg

MCT (Orta Zincirli Trigliserid) : 610 mg

Kullanım Değerleri:

 

Günde birkaç kere gerek görülen yere ince bir tabaka halinde sürülebilir.

 

Hindistan cevizi yağını saçlarınıza uygulayın, saç derinize ve saçlarınıza güzelce masaj yapın. 30 60 dakika beklettikten sonra şampuan kullanarak saçlarınızı güzelce yıkayın ve sonrasında iyice durulayın. Hindistan cevizi yağı %100 hindistan cevizinden tamamen doğal bir yöntem olan soğuk pres tekniği ile elde edildiği ve çok hoş bir kokuya sahip olduğu için tüm vücudunuzda güvenle kullanabileceğiniz kozmetik bir üründür. Bazı bitkisel kaynaklı ürünler cilt sağlığımız için olumlu katkılar sağlamaktadır. Ancak bu bitkisel ürünlerin %100 doğal olduğundan emin olabilirsiniz.

Bu ürünlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

farmakasa.com zade vital